CESTA Rožňava n.o., registrovaný sociálny podnik

Diecézna charita Rožňava už od roku 1996 pomáha núdznym na území celej rožňavskej diecézy, pôsobí na území Košického aj Banskobystrického samosprávneho kraja od Gelnice cez Revúcu až po Brezno. V roku 2022 založila Diecézna charita Rožňava sociálny podnik s názovom  CESTA Rožňava n.o., registrovaný sociálny podnik, s hlavným zámerom ponúkať ľuďom bez domova, ľuďom dlhodobo nezamestnaným, ľuďom z rómskych komunít prácu, ako základný predpoklad zmeny kvality ich života.

Hlavnou činnosťou sociálneho podniku je upratovanie, kosenie, príprava a dovoz palivového dreva, zamestnanci CESTA Rožňava si tiež poradia s menšími stavebnými prácami.

Objednajte si služby mailom na cestaroznava@caritas.sk alebo telefonicky na +421 917 943 781.

Technické vybavenie a aktivity boli realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora najmenej rozvinutých okresov a to na zabezpečenie pracovného oblečenia a obuvi a technického vybavenia, ako sú kosačky, píly, štiepačka, drvička či malotraktor na kosenie a tiež na mzdy pracovníkov v počiatkoch pôsobenia. 

S kosením sú zákazníci veľmi spokojní.
V lete 2023 začali pracovníci CESTA Rožňava čistiť les po ťažbe a tak s podporou Biskupstva Rožňava chystali palivové drevo.
Pracovné oblečenie a obuv pre zamestnancov CESTA Rožňava je zakúpené s podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky z programu Podpory najmenej rozvinutých okresov.
Pracovné oblečenie a obuv pre zamestnancov CESTA Rožňava je zakúpené s podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky z programu Podpory najmenej rozvinutých okresov.
Zamestnanci CESTA Rožňava majú pracovné oblečenie označené logom registrovaného sociálneho podniku a vybavenie (píly, kosačky, štiepačku a i.) financované s podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky z programu Podpory najmenej rozvinutých okresov.
Zamestnanci CESTA Rožňava sťahujú nábytok. Oblečenie s logom registrovaného sociálneho podniku financované s podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky z programu Podpory najmenej rozvinutých okresov. Za darovaný nábytok ďakujeme pani Stredanskej.
Tam, kde už bager urobil svoju prácu s tvrdou hlinou, nastúpili zamestnanci CESTA Rožňava s hrabľami.
Do portfólia ponúkaných prác CESTA Rožňava pribudli aj drobné stavebné práce.