Nízkoprahové denné centrum a centrum podpory – poradenské centrum Najsvätejšej Trojice BREZNO

Pre koho sme

V rámci Charitatívno sociálneho centra Najsvätejšej Trojice v Brezne poskytujeme sociálne služby zamerané na pomoc ľuďom zo sociálne znevýhodneného prostredia, ľuďom bez domova a ostatným marginalizovaným skupinám.

Čo ponúkame

V Charitatívno sociálnom centre Najsvätejšej Trojice v Brezne ponúkame nasledovné služby. Ich bližší popis sa zobrazí po kliknutí na názov služby.
Je určené ľuďom, ktorí sú v zlej sociálnej situácii, bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené základné životné potreby. Poskytujeme im:
  • sociálny šatník
  • výdaj desiatových polievok
  • osobnú hygienu
  • sociálne poradenstvo
Viac o službe Nízkoprahové denné centrum >>>
Základné sociálne poradenstvo poskytujeme každému, kto o pomoc požiada. Ide o podanie informácii typu, na ktorú inštitúciu sa obrátiť v prípade potreby riešenia nejakého problému, prípadne odporučenie na odbornú pomoc vzhľadom na závažnosť problému.
Pomoc so základnými potravinami pre jednotlivcov a rodiny v núdzi poskytujeme z potravín vyzbieraných jednorázovo z TESCO zbierky. Potravinová pomoc je poskytovaná a konzultovaná individuálne.

Kde nás nájdete

M. R. Štefánika 32
977 01 Brezno
GPS: 48.806097,19.64444179999998

e-mail: brezno@charitaroznava.sk
mobil: +421 907 292 407

Priestory zariadenia

[supsystic-gallery id=6]

Aktivity a spolupráca

Duchovná starostlivosť

Zamestnanci začínajú každý pracovný deň svätou omšou.

Aktivity

  • Každoročná účasť na Ondrejskom jarmoku organizovanom mestom Brezno.
  • Účasť na besedách so sociálnou tématikou.
  • Účasť na zbierke „Potravinová pomoc“ v spolupráci s Tescom.

Spolupráca a finančná podpora

V rámci zabezpečenia chodu sociálnych služieb nášho zariadenia prichádza podpora hlavne od miestnych dobrodincov, napr. finančná podpora alebo darovanie oblečenia do sociálneho šatníka, pomoc od Maltézkeho rádu Kežmarok. Ďalej spolupracujeme s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Brezne pri podpore zamestnanosti vďaka jednotlivých projektov. V rámci bezpečnosti naše zariadenie spolupracuje s Mestskou políciou v Brezne.