Aktuality

Čo máme nové?

Novinky z Charity v Lučenci

pridal: Tatiana | dátum: 12. októbra 2017 | kategória: Lučenec

Tak sme sa konečne dočkali. Od októbra  sa náš tým rozrástol o dve nové kolegyne. Už po niekoľkých dňoch bolo cítiť, že prišli naslovovzaté odborníčky, ktoré milujú Pána Ježiša, od ktorého čerpajú silu pre svoju službu.

Jednou z nich je pani Beatka Dibalová, ktorá niekoľko desaťročí pracuje v sociálnej oblasti v meste Lučenec. Prešla domovom dôchodcov, krízovým centrom, špeciálnou základnou školou, pracovala ako pedagogička, psychologička, sociálna pracovníčka. O jej bohaté skúsenosti sa môžeme oprieť  pri riešení zložitých problémov našich klientov. Druhou je Mirka Schmidtová, ktorá už pred vyše rokom v charite v Lučenci pracovala a rok zbierala skúsenosti na odbore sociálnoprávnej ochrany detí a socálnej kurately.

Naše nízkoprahové denné centrum je od 01. 10. 2017 otvorené denne od 8.00 do 14.00. Rozbiehame súčasne činnosť v centre Anjelik, kde spúšťame v týchto dňoch predškolský klub pre deti s možnosťou opatrovania detí. Zo skúsenosti vieme, že mnohí rodičia si nevedia poradiť keď musia v doobednajších hodinách spojiť riešenie lekára, úradov atď… s opatrovaním detí, ktoré nechodia do predškolského zariadenia. Preto sa v našom centre Anjelik  postaráme o malých nezbedníkov, aby si rodičia mohli v pokoji vybaviť neodkladné záležitosti. Zároveň  deti naučia žiť v kolektíve s inými deťmi a spoločnými aktivitami budú rozvíjať svoje schopnosti.

Pre túto našu službu budeme potrebovať pomocníkov. Preto ak máte vzdelanie, ktoré vás oprávňuje pracovať s deťmi a ste momentálne bez práce príďte medzi nás.  Môžete si u nás vykonávať absolventskú prax, alebo pracovať na dobrovoľnícku činnosť. Tešíme sa na Vás.

Jozef Bohunický