Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/c/h/u94686/public_html/skk/wp-content/plugins/smart-slider-3/nextend/library/libraries/localization/pomo/plural-forms.php on line 224
V sociálnom podniku našli zamestnanie znevýhodnení uchádzači o prácu |

Aktuality

Čo máme nové?

V sociálnom podniku našli zamestnanie znevýhodnení uchádzači o prácu

pridal: Lucia Černáková | dátum: 19. decembra 2023 | kategória: Aktuality

Rýchlosťou z 2 na 11 začal svoju činnosť v Rožňave registrovaný sociálny podnik CESTA Rožňava n.o. Rok 2023 začal s 2 administratívnymi pracovníčkami, ktoré rozbehli jeho činnosť a postupne pribudlo ďalších 9 zamestnancov. Medzi nimi sú zraniteľný aj znevýhodnený uchádzač o zamestnanie, obyvatelia útulku aj nocľahárne Diecéznej charity Rožňava, či dlhodobo nezamestnaní ľudia v kritickom veku „do dôchodku ešte ďaleko, ale škola je už dávna minulosť“.

Ich náplňou práce je kúrenie, upratovanie, kosenie, čistenie lesa po ťažbe a následná príprava dreva na kúrenie, v jednom prípade opravili časom opotrebované schody, po ktorých sa už nedalo ani bezpečne kráčať, nieto ešte niečo niesť v rukách. Šikovné ruky pracovníkov CESTA Rožňava n.o., r.s.p. spoznali klienti z mesta Rožňava aj blízkeho okolia. Aktivity podniku v rámci projektu „Cesta k práci“ boli realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky z programu „Podpora najmenej rozvinutých okresov“ (č. zmluvy CEZ MIRRI SR: 1688/2023).