Aktuality

Čo máme nové?

Tím v Lučenci sa rozrastá, môžeme viac pomáhať núdznym

pridal: Tatiana | dátum: 6. septembra 2017 | kategória: Lučenec

Charitatívne a sociálne centrum sv. Rity prechádza v poslednom období niekoľkými výraznými zmenami. Centrum dlhé roky fungovalo na dobrovoľníckej báze. Veľká vďaka patrí  všetkým nadšencom, ktorí z lásky ku Kristovi, od ktorého pramení všetko dobro, pred mnohými rokmi rozbehli toto bohumilé dielo v Lučenci. V posledných dvoch rokoch v charite popri dobrovoľníkoch začali pracovať niekoľkí  pracovníci cez projekty úradu a na čiastočný úväzok.

V súčasnosti sme v charite 2 zamestnanci na plný úväzok, čo nám umožňuje efektívnejšie sa venovať pomoci núdznym. S radosťou môžem oznámiť, že od 01. 10. 2017 sa náš tím rozrastie o dvoch nových kolegov, ktorí úspešne prešli výberovým konaním. Denne k nám prichádza cca 20  – 30 našich klientov s rôznymi potrebami. Tešíme sa, že s väčším tímom budeme môcť lepšie pomáhať núdznym aj na individuálnej úrovni.

Ďalšou výzvou, pred ktorou stojíme, je hľadanie nových priestorov, keďže budova, v ktorej máme prenajaté priestory, sa bude rekonštruovať.  Niečo už máme vo výhľade, tak veríme, že sa nám to s Božou pomocou podarí dotiahnuť do úspešného konca.