Aktuality

Čo máme nové?

Pomáhame oblečením, ale aj ľudskosťou. Pomôžte nám pomáhať.

pridal: Tatiana | dátum: 20. októbra 2017 | kategória: Brezno

S príchodom chladnejších jesenných dní sme v Brezne naplno rozbehli výdaj teplého sezónneho oblečenia pre dospelých aj deti. Záujem je o mikiny, svetre, vetrovky, nohavice, teplú obuv a pod. Každý deň prichádzajú hlavne matky zo sociálne slabších rodín, ktoré si takto môžu ušetriť peniaze na veci každodennej spotreby.
Rovnako sme zaznamenali aj vyššiu návštevnosť ľudí bez domova, ktorí sa u nás môžu zohriať, osprchovať a čisto obliecť. Poteší ich teplá polievka, čaj a možnosť porozprávať sa….
Aby sme týmto ľuďom mohli efektívnejšie pomáhať, boli by sme vďační, ak by sa našli ľudia ochotní darovať potraviny ako  sú konzervy, paštéty a pod., ktoré by si títo ľudia mohli vziať so sebou.
Okrem toho by sme potrebovali kočíky – kombinované aj športové – pre matky, ktoré sú odkázané nosiť novorodencov na rukách, keď idú k lekárovi. Preto ak máte doma nejaký nepotrebný, darujte ho, určite ešte dobre poslúži nejakému dieťatku.
Samozrejme budeme veľmi vďační za modlitby nielen pre tých, čo k nám v Brezne do Charitatívno sociálneho centra Najsvätejšej Trojice prichádzajú, ale aj za nás, ktorí v nej pracujeme, aby sme mali srdce plné bezpodmienečnej lásky ku všetkým.
Je veľa ľudí, ktorí by chceli pomáhať, ale sú pracovne vyťažení, alebo nemajú odvahu vykročiť k ľuďom bez domova. Ak máte v sebe túžbu pomáhať a nie sú vám ľahostajní ľudia žijúci na okraji spoločnosti, využite možnosť pomôcť im cez Charitu v Brezne.
Sme tu práve preto, aby sme bez predsudkov posunuli pomoc na správne miesto, lebo už poznáme ľudí a situácie, v ktorých sa nachádzajú.
Za Vašu ochotu a milosrdenstvo vopred Pán Boh zaplať!
Jana Mičkyová