Aktuality

Čo máme nové?

Aj ľudia bez domova chcú prežívať sviatky

pridal: Tatiana | dátum: 20. decembra 2017 | kategória: Nezaradené

V nízkoprahovom dennom centre v Rožňave sme sa rozhodli, že pomôžeme našim klientom pripraviť sa na vianočnú atmosféru, aby mohli plnšie prežiť pokojné a radostné sviatky.

Adventné obdobie začali tým, že pred vchodom do budovy vyrobili veľký adventný veniec, ktorý všetkým pripomína príchod vianočných sviatkov.Ďalej počas celého adventu vyrábali darčekové predmety s použitím rôznych materiálov, aby si pripomenuli potrebu obdarovať iných hoci len drobnosťou, no zo srdca. V poslednom týždni pred sviatkami upiekli v spolupráci so zamestnancami vianočné koláče, ktorých vôňa sa rozliehala všetkými kútmi charity. Na oslavu narodenia Božieho Syna postavili pred charitnou budovou veľký Betlehem.

Už teraz sa tešia na prípravu vianočného stola aj pre ostatných ľudí bez domova. Aj tých, ktorí prídu na charitu len občas, no vo sviatočné dni nechýbajú a pripoja sa k nám. Nebude tu chýbať kapustnica, koláče, ovocie a iné dobroty, ktoré k Vianociam neoddeliteľne patria. Celé sviatky zavŕšime spoločnou modlitbou a očakávaním Nového roka.

Mgr. Mária Hausová