Charitatívno sociálne centrum Najsvätejšej Trojice BREZNO

Pre koho sme

V rámci Charitatívno sociálneho centra Najsvätejšej Trojice v Brezne poskytujeme sociálne služby zamerané na pomoc ľuďom zo sociálne znevýhodneného prostredia, ľuďom bez domova a ostatným marginalizovaným skupinám.

Čo ponúkame

V Charitatívno sociálnom centre Najsvätejšej Trojice v Brezne ponúkame nasledovné služby. Ich bližší popis sa zobrazí po kliknutí na názov služby.
Je určené ľuďom, ktorí sú v zlej sociálnej situácii, bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené základné životné potreby. Poskytujeme im:
 • sociálny šatník
 • výdaj desiatových polievok
 • osobnú hygienu
 • sociálne poradenstvo
Viac o službe Nízkoprahové denné centrum >>>
Základné sociálne poradenstvo poskytujeme každému, kto o pomoc požiada. Ide o podanie informácii typu, na ktorú inštitúciu sa obrátiť v prípade potreby riešenia nejakého problému, prípadne odporučenie na odbornú pomoc vzhľadom na závažnosť problému.
Pomoc so základnými potravinami pre jednotlivcov a rodiny v núdzi poskytujeme z potravín vyzbieraných jednorázovo z TESCO zbierky. Potravinová pomoc je poskytovaná a konzultovaná individuálne.

Kde nás nájdete

M. R. Štefánika 32
977 01 Brezno
GPS: 48.806097,19.64444179999998

e-mail: brezno@charitaroznava.sk
mobil: +421 907 292 407

Aktivity a spolupráca

Duchovná starostlivosť

Zamestnanci začínajú každý pracovný deň svätou omšou.

 

Aktivity

 • Každoročná účasť na Ondrejskom jarmoku organizovanom mestom Brezno.
 • Účasť na besedách so sociálnou tématikou.
 • Účasť na zbierke „Potravinová pomoc“ v spolupráci s Tescom.

 

Spolupráca a finančná podpora

V rámci zabezpečenia chodu sociálnych služieb nášho zariadenia prichádza podpora hlavne od miestnych dobrodincov, napr. finančná podpora alebo darovanie oblečenia do sociálneho šatníka, pomoc od Maltézkeho rádu Kežmarok. Ďalej spolupracujeme s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Brezne pri podpore zamestnanosti vďaka jednotlivých projektov. V rámci bezpečnosti naše zariadenie spolupracuje s Mestskou políciou v Brezne.

Najnovšie články strediska Brezno

 • Pomáhame oblečením, ale aj ľudskosťou. Pomôžte nám pomáhať.

  Pomáhame oblečením, ale aj ľudskosťou. Pomôžte nám pomáhať.

  S príchodom chladnejších jesenných dní sme v Brezne naplno rozbehli výdaj teplého sezónneho oblečenia pre dospelých aj deti. Záujem je o mikiny, svetre, vetrovky, nohavice, teplú obuv a pod. Každý deň prichádzajú hlavne matky zo sociálne slabších rodín, ktoré si …Čítať viac »
 • Školské pomôcky na správne miesto

  Školské pomôcky na správne miesto

  Koniec prázdnin a začiatok školského roka je pre nás rušné obdobie. Počas celých prázdnin prebiehala zbierka školských pomôcok, kedy nám ľudia nosili školské tašky a iné pomôcky do školy. Našli sa aj štedrí darcovia, ktorí zakúpili zošity, pastelky, peračníky, perá, …Čítať viac »
 • Poďakovanie Maltézskemu rádu

  Poďakovanie Maltézskemu rádu

  Od júla 2017 začala Diecézna charita Rožňava spolupracovať s Maltézkym rádom Kežmarok. Spolupráca je zameraná na účely poskytovania služieb v Nízkoprahových denných centrách diecéznej charity Rožňava pre občanov v krízovej situácii. Pomoc Maltézkeho rádu nás veľmi teší a dúfame, že …Čítať viac »