Aktuality

 • Od guľáša po Martina

  Od guľáša po Martina

  Leto prešlo, zakývalo, slniečka je všade málo. Chlapcov už nelákajú prechádzky, radšej držia v rukách čertove obrázky. „Červeň, zeleň, stoják…!“, prehrali by aj zo seba rolák. Ešteže hrajú pre radosť, Jožko, Ivko, Paľko – tie hlášky pri tom, veselá chvíľa, žiadna zlosť. Je na tom veľa pravdy, rukami robiť má každý. Radi aj lepia, maľujú, obrázky a dečky Čítať viacČítať viac »
 • Babie leto u nás, v gelnickej charite

  Babie leto u nás, v gelnickej charite

  Vonku je krásny jesenný čas – „babie leto“. Bola by veľká škoda nevyužiť ho. A tak sme sa rozhodli, že spojíme pekné s užitočným a skrášlime si naše pracovisko v Dome charity Gelnica. Budova, v ktorej pracujeme, už prežila nejeden ten rôčik a z času na čas potrebuje úpravu. Povedali sme si, že sa dáme do maľovania okien v časti kuchyne. Čítať viacČítať viac »
 • Talenty sú v každom jednom

  Talenty sú v každom jednom

  Prijímatelia sociálnych služieb v zariadeniach rožňavskej charity sa zapájajú do aktivít, pri ktorých pomáhajú tak sebe ako aj charite. V Rožňave sa v rámci aktivačných prác starajú o čistotu priestorov a okolia budovy, zveľaďujú si spoločenskú miestnosť a pomáhajú pracovníkom, ako vedia. Počas voľného času sa venujú napr. maľovaniu, háčkovaniu a brúseniu do skla. Jeden z našich prijímateľov dokáže vykúzliť z 2 mm Čítať viacČítať viac »
 • Ako škôlkari roztancovali starkých

  Ako škôlkari roztancovali starkých

  „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo sa mu zračí v oku, podľa slov, podľa vrások a bielych vlasov.“ Október je mesiacom úcty k starším.  Preto sme sa aj my v Divíne rozhodli pripraviť seniorom v dennom stacionári posedenie s malým občerstvením a pekným programom. Deti z materskej škôlky zarecitovali a zaspievali krásne básničky a piesne, ktoré Čítať viacČítať viac »
 • Potravinová TESCO zbierka pre CHARITU

  Potravinová TESCO zbierka pre CHARITU

  Diecézna Charita Rožňava sa aj v tomto roku zapojí do zbierky potravín v obchodných reťazcoch TESCO. Vďaka darovaným potravinám sa bude môcť v jednotlivých mestách rožňavskej diecézy poskytnúť pomoc na zmiernenie chudoby odkázaným občanom počas celého roka. V tejto práci prosíme o pomoc a podporu v jednotlivých mestách pôsobnosti Diecéznej charity Rožňava. Zamestnanci a dobrovoľníci Charity budú od 9. novembra do Čítať viacČítať viac »
 • Pracovníčky z Gelnice dostali ocenenie

  Pracovníčky z Gelnice dostali ocenenie

  V polovici októbra sa väčšina zamestnancov stretla na spoločnej púti slovenských charít v Spišskej Kapitule. Ide o každoročnú tradíciu, kedy spoločne ďakujeme Pánovi za to, že môžeme vykonávať naše poslanie. Sv. omšu celebroval Mons. Štefan Sečka, prezident Slovenskej katolíckej charity. V rámci stretnutia prebehlo aj ocenenie pracovníkov v Katedrále sv. Martina. Tohto roku boli ocenené dve pracovníčky Domu charity Gelnica Čítať viacČítať viac »
 • Výberové konanie na odborného garanta, odborného pracovníka a pracovníka NDC

  Výberové konanie na odborného garanta, odborného pracovníka a pracovníka NDC

 • Pomáhame oblečením, ale aj ľudskosťou. Pomôžte nám pomáhať.

  Pomáhame oblečením, ale aj ľudskosťou. Pomôžte nám pomáhať.

  S príchodom chladnejších jesenných dní sme v Brezne naplno rozbehli výdaj teplého sezónneho oblečenia pre dospelých aj deti. Záujem je o mikiny, svetre, vetrovky, nohavice, teplú obuv a pod. Každý deň prichádzajú hlavne matky zo sociálne slabších rodín, ktoré si takto môžu ušetriť peniaze na veci každodennej spotreby. Rovnako sme zaznamenali aj vyššiu návštevnosť ľudí Čítať viacČítať viac »
 • Listy Charity 1/2017

  Listy Charity 1/2017

  Prinášame vám prvé číslo šťvrťročníka Listy Charity, ktoré vyšlo v septembri 2017. Radi sa s vami podelíme o informácie, čo všetko v Charite robíme pre ľudí v núdzi.Čítať viac »
 • Novinky z Charity v Lučenci

  Novinky z Charity v Lučenci

  Tak sme sa konečne dočkali. Od októbra  sa náš tým rozrástol o dve nové kolegyne. Už po niekoľkých dňoch bolo cítiť, že prišli naslovovzaté odborníčky, ktoré milujú Pána Ježiša, od ktorého čerpajú silu pre svoju službu. Jednou z nich je pani Beatka Dibalová, ktorá niekoľko desaťročí pracuje v sociálnej oblasti v meste Lučenec. Prešla domovom dôchodcov, Čítať viacČítať viac »
 • Získali diplom za prekonávanie problémov

  Získali diplom za prekonávanie problémov

  4. októbra sme v Rožňave realizovali projekt pod názvom Ukážme chudobným a sociálne vylúčeným občanom krásy našej krajiny, podporovaný obchodným domom TESCO Tornaľa. Pri tejto príležitosti sme prežili s našou partiou z nízkoprahu jeden perfektný deň; deň plný zábavy, spoločnej opekačky a športových hier. Ešte aj počasie nám vyšlo. Už cestou autami bolo cítiť radosť z nezvyčajného dňa. Na Čítať viacČítať viac »
 • Je dobré načúvať, čo nám hovoria skúsenejší

  Je dobré načúvať, čo nám hovoria skúsenejší

  V rámci tohto predsavzatia som sa spolu s kolegyňami Mgr. Helenou Katonovou a Mgr. Máriou Hausovou zúčastnila na medzinárodnej vedeckej konferencii pod názvom Úlohy zdravotníctva a sociálnej práce v dnešnej spoločnosti. Organizátorom bola Asociácia pre sociálny rozvoj a podporu občanov SR, záštitu prevzal rektor a zriaďovateľ VŠ Z a SP sv. Alžbety, n. o. Bratislava, Dr.h.c. prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., mult., ktorý sa Čítať viacČítať viac »
 • Leto končí, zážitky pokračujú

  Leto končí, zážitky pokračujú

  Aj keď už začína sychravé počasie, teplo predsa len ešte nevymizlo. K teplým slnečným dňom neodmysliteľne patria výlety. Nemohlo byť inak ani u nás v Dome charity sv. Anny v Divíne. Letné lúče nás vylákali k vode, k priehrade Ružiná. Strávili sme tak pobyt na čerstvom vzduchu, ktorý nás nabil pozitívnou energiou. S chuťou a Čítať viacČítať viac »
 • Pomoc pre rodiny v Mníšku nad Hnilcom

  Pomoc pre rodiny v Mníšku nad Hnilcom

  Dom Charty Gelnica už dlhšiu dobu spolupracuje v sociálnej oblasti i s obcou Mníšek nad Hnilcom. Detské ošatenie a školské pomôcky vyzbierané zo zbierky Školské pomôcky 2017 sme odovzdali rodinám v obci Mníšek nad Hnilcom. Išlo o rodiny žijúce na hranici chudoby, osamelým matkám a rodinám, ktorým bolo uložené výchovné opatrenie a s ktorými v Čítať viacČítať viac »
 • Novela zákona o sociálnych službách prehĺbi podľa charity diskrimináciu

  Novela zákona o sociálnych službách prehĺbi podľa charity diskrimináciu

  Spišská Kapitula 26. septembra (TK KBS) Poskytovatelia sociálnych služieb bijú na poplach. Viac ako 41000 našich spoluobčanov, prijímateľov odkázaných na sociálnu službu, a 20000 klientov služieb krízovej intervencie, vo viac ako tisícke zariadení sociálnych služieb, je v ohrození. Upozorňuje na to Slovenská katolícka charita. Systém financovania sociálnych služieb na Slovensku sa má podľa charity od Čítať viacČítať viac »
 • Rožňavčania Moniku trocha (ne)poznajú

  Rožňavčania Moniku trocha (ne)poznajú

  Pani Monika (43) sa v Rožňave venuje distribúcii charitného časopisu Cesta. Každú nedeľu a v cirkevné sviatky ju vidíme pri kostoloch s pár kusmi v ruke. Keď ráno pri príchode do práce otvorím dvere charity, prvé slová, ktoré počujem, sú jej: „Pani Majka, čo mi dáte dnes robiť?“ Monika to nikdy nemala ľahké. Život ju Čítať viacČítať viac »
 • Školské pomôcky na správne miesto

  Školské pomôcky na správne miesto

  Koniec prázdnin a začiatok školského roka je pre nás rušné obdobie. Počas celých prázdnin prebiehala zbierka školských pomôcok, kedy nám ľudia nosili školské tašky a iné pomôcky do školy. Našli sa aj štedrí darcovia, ktorí zakúpili zošity, pastelky, peračníky, perá, pravítka…. Teraz ich odovzdávame rodičom detí zo sociálne slabého prostredia. Touto cestou chceme poďakovať všetkým, Čítať viacČítať viac »
 • Výberové konanie na odborného garanta, odborného pracovníka a pracovníka pre NDC v Rožňave

  Výberové konanie na odborného garanta, odborného pracovníka a pracovníka pre NDC v Rožňave

  Kliknutím na obrázok nižšie zobrazíte celý oznam o výberovom konaní v pdf formáte v novom okne.Čítať viac »
 • Ako kotlíkové guláše vytvárajú rodinu

  Ako kotlíkové guláše vytvárajú rodinu

  Vráťme sa v čase o niečo dozadu. Keď sa pomalá jar prehupla do rýchlych letných dní, „chlapci“z nášho Domu charity sv. Vincenta v Kokave nad Rimavicou (rozumej prijímatelia sociálnych služieb vo veku 49 – 63 rokov) zamenili televízor za hrable. Dvor máme veľký, veru sa aj zapotili, kým pohrabali a posušili všetku pokosenú trávu. A čo na takom veľkom dvore? Nuž, Čítať viacČítať viac »
 • Tím v Lučenci sa rozrastá, môžeme viac pomáhať núdznym

  Tím v Lučenci sa rozrastá, môžeme viac pomáhať núdznym

  Charitatívne a sociálne centrum sv. Rity prechádza v poslednom období niekoľkými výraznými zmenami. Centrum dlhé roky fungovalo na dobrovoľníckej báze. Veľká vďaka patrí  všetkým nadšencom, ktorí z lásky ku Kristovi, od ktorého pramení všetko dobro, pred mnohými rokmi rozbehli toto bohumilé dielo v Lučenci. V posledných dvoch rokoch v charite popri dobrovoľníkoch začali pracovať niekoľkí  pracovníci cez projekty úradu a na Čítať viacČítať viac »
 • Pozvánka na slávenie Eucharistie

  Pozvánka na slávenie Eucharistie

  „Pán ma poslal hlásať evanjelium chudobným, oznámiť zajatým, že budú prepustení.“ Pozývame Vás sláviť Eucharistiu s nami, zamestnancami Diecéznej charity a našimi klientmi. V stredu 6. 9. 2017 o 10.00 v kaplnke v priestoroch Diecéznej charity. Sväté omše, sa slávia v kaplnke v priestoroch Diecéznej Charity pravidelne, vždy v prvý utorok v mesiaci (teraz je Čítať viacČítať viac »
 • Absolventi, dobrovoľníci – pracujte u nás a získajte skúsenosti

  Absolventi, dobrovoľníci – pracujte u nás a získajte skúsenosti

  Ako to už v charitatívnych organizáciách chodí, šikovných ľudí, ochotných priložiť ruku k dielu nikdy nie je dostatok. Ak máte záujem získať cenné pracovné skúsenosti v našej organizácii, ponúkame vám možnosť absolventskej praxe alebo dobrovoľníckej práce, a to v sociálnej oblasti alebo administratívnych prác. Ak máte záujem o takúto prácu, kontaktujte nás na sekretariáte alebo Čítať viacČítať viac »
 • Dom charity Gelnica aktívne na XXVI. Gelnickom jarmoku

  Dom charity Gelnica aktívne na XXVI. Gelnickom jarmoku

  Každoročnou tradíciou v meste Gelnica je Gelnický jarmok. Pre nás je to dobrá príležitosť aktívnej účasti a prezentácie našej charitatívno – sociálnej činnosti. V stánku, ktorý nám poskytol Mestský úrad Gelnica, sme prezentovali výrobky klientov z Denného stacionára. S ich ponukou a prezentáciou našej činnosti pomáhali samotní prijímatelia služby, zamestnanci charity v Gelnici a ich Čítať viacČítať viac »
 • Výberové konanie II. na odborného garanta NDC a odborného pracovníka NDC

  Výberové konanie II. na odborného garanta NDC a odborného pracovníka NDC

 • Výberové konanie na odborného garanta NDC a odborného pracovníka NDC

  Výberové konanie na odborného garanta NDC a odborného pracovníka NDC

 • Poďakovanie Maltézskemu rádu

  Poďakovanie Maltézskemu rádu

  Od júla 2017 začala Diecézna charita Rožňava spolupracovať s Maltézkym rádom Kežmarok. Spolupráca je zameraná na účely poskytovania služieb v Nízkoprahových denných centrách diecéznej charity Rožňava pre občanov v krízovej situácii. Pomoc Maltézkeho rádu nás veľmi teší a dúfame, že aj týmto spôsobom budeme viac nápomocní tým, ktorí to budú potrebovať.Čítať viac »
 • Otvorili dvere možností pre spoluobčanov

  Otvorili dvere možností pre spoluobčanov

  V Dome charity svätej Anny v Divíne sa 27. júna 2017 uskutočnil Deň otvorených dverí. Do priestorov zariadenia boli pozvaní seniori z obce a blízkeho okolia, s ich rodinnými príslušníkmi. Cieľom bolo oboznámiť ich s priestormi, prácou, činnosťami a aktivitami v dennom stacionári. Prítomným sa prihovorili vedúca zariadenia, pani riaditeľka Diecéznej charity Rožňava, miestny pán Čítať viacČítať viac »
 • Zo záhrady na stôl

  Zo záhrady na stôl

  V nízkoprahovom dennom centre Charitatívno-sociálneho centra v Rožňave sa zameriavame hlavne na pomoc najchudobnejším ľuďom, žijúcim na okraji spoločnosti. Často prichádzajú s podlomeným zdravím, ale nedávajú to najavo. Nie sú šťastní, aj keď sa usmievajú. Neraz nevlastnia nič okrem toho, čo majú práve oblečené. Urobili sme kvôli tomu v nízkoprahu rozhodnutie vybudovať pre týchto ľudí Čítať viacČítať viac »
 • Pozvánka na prezentáciu

  Pozvánka na prezentáciu

  V stredu 14. 6. 2017 o 9.00 hod. organizujeme prezentáciu na tému „Spracovanie a implementácia štandardov kvality v diecéznych charitách“.Čítať viac »